"סמיוטיקה" מקימה אתרי אינטרנט, הלקוחות שלנו הם ארגונים ועסקים המעוניינים להשיג "מטרות" עסקיות ואחרות באמצעות אתרים אלו. "אתר האינטרנט" הוא החלק הגלוי לעין של "מכלול הפעילות העסקית המתבצעת באמצעות הרשת" לה אנחנו קוראים - סביבת עבודה אינטרנטית. כשאנחנו אומרים עבודה - אנחנו מתכוונים ל"מכירות".

עבור הגולש עמוד הבית יכול להיות מעניין, מפתה, מרגיז וכו' עבור הארגון, העסק, הפירמה, עמוד הבית צריך להיות: יעיל, משאיר את הגולש באתר, גורם לו להתעניין ולהתעמק במוצרים ובשרותים.... או במילים אחרות: "סביבת עבודה שיווקית/מכירתית למימוש מטרותיו". זוהיא נקודה מהותית: עבור הארגון, אתר אינטרנט משמש ככלי עבודה בתוך סביבת עבודה, הוא אינו משחרר את הארגון מטיפול רציני ומסור במבקרי באתר וכמו בכל פעילות עסקית מוצלחת הוא גם דורש "קשב", "חדשנות", "ירידה לפרטים" ו"משמעת" מצד האנשים בארגון העוסקים בתכניו.

סביבת העבודה היא סביבה תקשורתית. יש לנו "מוען" בדמות הארגון ו"נמען" בדמות הגולש. אך תפקידים אילו מתחלפים במהירות והגולש יכול להפוך מקורא פסיבי לשואל ומתעניין. האם הוא ימצא תשובות לשאלותיו? אם הוא לא ימצא אותן באתר, האם מישהוא מהארגון יטרח לחזור אליו ולענות לו? ואם הוא כבר לקוח של הארגון השוטח את טענותיו באמצעות האתר האם ידאג הארגון ל"שמר" אותו? אין לנו "מתודולוגיה", אך יש לנו פתרונות מגובשים הנותנים מענה לשאלות אלו.

במודל "סביבת העבודה האינטרנטית" ארבעה מרכיבים עיקריים:


תשתיות מחשוביות למימוש אתר האינטרנט של העסק, קבצי מחשב, מסדי נתונים, מנגנונים לתקשורת סינכרונית ואסינכרונית ברשת, הופעה במנועי חיפוש ואינדקסים, קישוריות, תשתיות מחשוביות בתוך הארגון לטיפול במרכיב האנושי המבקר באתר, לניטור האתר, לפיתוח שכלול ועידכון רציף של המרכיב התוכני ועוד.


מכלול הידע אודות הארגון, מוצריו, שירותיו, דרכי ההתקשרות איתו וכו' המגולם בתכנים של עמודי האינטרנט. מרכיב זה חייב להיות גמיש ולהתאים את עצמו לתנאי השוק המשתנים, לנעשה באתרי המתחרים, ולצרכי הלקוחות כפי הם באים לידי ביטוי בערוץ ההפצה האינטרנטי ובערוצי הפצה נוספים של העסק.


לאתר האינטרנט שלך יבוא מגוון רחב של מבקרים: לקוחות המבקשים לבצע רכישה נוספת או לקבל מידע ותשובות לשאלות שמטרידות אותם, לקוחות פוטנציאלים שמבקשים לבדוק הן את המוצרים והן את רמת השירות וההתיחסות ללקוחות חדשים, מתחרים שמבקשים ללמוד על דרכי הפעולה שלך, שותפי פעולה אפשריים שמבקשים ללמוד על הפעילות העיסקית שלך, ועדיין לא מנינו את כולם. האם הסביבה בנוייה כהלכה לקבלת כל אחד מהמבקרים הללו?


אתר אינטרנט דינמי מעודכן ומצליח חייב שיהיה לו לובי וגיבוי בתוך הארגון המפעיל אותו. הארגון חייב להשקיע את התשומות הנדרשות לטיפול במרכיב האנושי המבקר באתר ולפיתוח מתמיד של מרכיבי הידע והטכנולוגיה. יותר מכל עליו להפוך את הסביבה האינטרנטית לחלק בלתי נפרד של כל תהליך המתרחש בארגון.

על פי מודל זה סביבת העבודה הינה אותו איזור בו מתנהל התהליך התקשורתי בין המבקרים לבין הארגון (אתר האינטרנט של הארגון הוא מרכיב אחד בלבד של סביבת העבודה). איזור זה מתחיל להיווצר בתודעת המבקר עם כניסתו לאתר האינטרנט, לעיתים באופן מקרי, לעיתים על ידי הפנייה מכוונת של נציג שירות טלפוני של הארגון או של מודעת פרסומת. איזור התקשורת האינטרנטי יהיה עבור ארגונים מסויימים איזור התקשורת היחידי עם המבקרים, עבור ארגונים אחרים הוא ישמש כמסדרון לאיזורי תקשורת, הפצה, מכירה, אחרים.

הנסיון הרב שצברנו מאפשרי לנו לצפות ולראות ביחד אתכם את התמונה הכוללת, לאפיין ולתכנן בקפידה את המרכיבים השונים של סביבת העבודה, ולצאת לדרך ביחד.


אנחנו בונים אתרי אינטרנט. אנחנו בונים אותם גם כחלק של מוצר רחב יותר: "סביבת עבודה אינטרנטית". סוג הארגון, גודלו, מהות המוצרים והשרותים שהוא מוכר, קהל הלקוחות שלו, נסיונו בתחום, יקבעו את היקף הסביבה הנדרשת למימוש המטרות של הארגון/עסק בפעילותו האינטרנטית.

האם יש לכך השפעה על עלות העבודה שלנו?

"סביבת העבודה נוצרת בכל מקרה" כאשר אתם מקימים אתר אינטרנט לעסק שלכם. אנו שואפים שהיא תהיה יעילה וטובה, הידע שלנו הוא חלק מהשרות שאנו מספקים ללקוחות שלנו, אנחנו נשארים תחרותיים בתמחור ובאיכות השירות שלנו.

  סביבות עבודה אינטרנטיות

© כל הזכויות שמורות: סמיוטיקה    ספרים - זה כל הסיפור, בקרו אותנו ב: ספרים חדשים - ובספרים - כתב עת,
רמקולים, זכות הילד לכבוד, יאנוש קורצ'אק, Tom nifker,